Zálesák

První schůzka se koná 19. září 2018.

Info pro členy

Chci se přidat

Facebookový profil Zálesáka

Poslat zprávu

Zaměření oddílu

Oddíl Zálesák je zaměřen na pobyty v přírodě a zálesácké táboření. Podnikáme výpravy a výlety za dobrodružstvím. Formou her a různých cvičení zvyšujeme fyzickou i psychickou stránku dětí. Děti se učí základům přežití v lese, jako je hledání a úprava vody, stavění přístřešků, rozdělávání ohně a zajišťování potravy. Dále se věnujeme poskytování první pomoci, lanovým technikám, poznávání rostlin, zvířat, stromů a vše co nám příroda může poskytnout a čím nás může obohatit v jednotlivých ročních obdobích.Aktivity jsou zaměřené pro děti ve věku 8 – 12 let.

Cíl

Naším cílem je dát dohromady kolektiv dětí, kde vzniknou přátelské vztahy založené na kamarádství, důvěře a společně prožitých zážitcích. Rádi by jsme časem do výprav zapojil i otce a uspořádal společný víkend otců a synů. Kapacita oddílu je omezena 12 dětmi.

Rozsah schůzek

Scházíme se jedenkrát týdně ve středu od 16:30 do 18:30 hodin. Schůzky probíhají převážně venku v přírodě (okolí Šestajovic a Klánovický les), při velmi nepříznivých klimatických podmínkách se konají schůzky „pod střechou“. Aktuální informace o místě srazu jsou podávány členům oddílu, nebo se nachází na faceboookovém profilu.

Výpravy

Přibližně jedenkrát za období se bude konat víkendová výprava v rozmezí 1-3 dnů. Výpravy budou vyvrcholením práce za určité období a všichni si zde budou moci vyzkoušet, co se na schůzkách naučili.