Členství v Sokole má mnoho výhod. Kromě té nejběžnější – možnosti stát se členem oddílu a účastnit se pravidelných cvičení a tréninků – jsou to např.:

Navíc některé zdravotní pojišťovny svým klientům na sportovní aktivity přispívají.

Jak se stát členem Sokola

1. Vyplňte přihlášku pro mládež nebo pro dospělé (podle toho, jestli přihlašujete dítě a nebo sebe) a souhlas se zpracováním osobních údajů – přihlášky jsou také k vyzvednutí u cvičitelů/trenérů,
  2. na e-mail uvedený v přihlášce je automaticky odeslán PDF dokument předvyplněný údaji z přihlášky; dokument zkontrolujte, vytiskněte, podepište a přineste Vašemu cvičiteli,
  3. uhraďte převodem na účet příspěvky podle pokynů v článku platby příspěků - září až leden

Poznámky

• U oddílu florbalu v případě, že budete hrát soutěže pořádané Českým florbalem, jsou třeba další dva dokumenty – více na stránkách oddílu florbalu
  • Pokud se hlásíte do více oddílů, přihlášku vyplňte jen jednou a do přihlášky připište druhý oddíl.
  • Pokud už jste členy jednoho oddílu a hlásíte se do dalšího a přihlášku už jste odevzdávali, přihlášku už znovu nevyplňujte. Stačí domluvit členství v novém oddíle s jeho vedoucím a uhradit oddílový příspěvek.
  • Pokud jste se už v minulém pololetí nebo roce přihlašovali, není třeba přihlašovat se znova. Pokud by se změnily nějaké údaje, které jste v přihlášce vyplňovali, dejte nám prosím vědět přes kontaktní formulář.

Odhlášky

• Odhlásit se z oddílu, případně zrušit členství můžete pomocí formuláře na adrese https://airtable.com/shr1DArZuWaoQ0pZQ.

• Odhláška není právně závazná, slouží pouze pro účely vnitřní evidence členů. Pro zrušení členství je třeba podat písemnou žádost o ukončení členství v T.J. Sokol Šestajovice na adresu sídla jednoty, kterou naleznete na stránce kontaktů.

Příspěvky

• Aktuální informace o příspěvcích

• Příspěvek člena České obce sokolské (členský příspěvek) se hradí na kalendářní rok. Částka je vždy stejná, ať se platí kdykoli v průběhu roku. Většinou také chcete cvičit a aktivně navštěvovat nějaký oddíl; pak je třeba uhradit ještě oddílový příspěvek. Oddílový příspěvek se platí za pololetí, tedy od září do ledna a od února do června.

• Platby v hotovosti přijímáme ve výjimečných případech. Důvodem je přehlednost plateb a nezdržování samotného cvičení administrativními úkony.

• Pokud se chcete stát členy Sokola, ale nebudete navštěvovat žádný oddíl, oddílový příspěvek neplatíte. Stane se z vás takzvaný „přispívající člen“ a podpoříte tak činnost sokolského hnutí po celé republice.

• Stávající členové hradí členský příspěvek v lednu.

• Členové obdrží na základě zaplacení členského příspěvku na daný rok známku, kterou nalepí na členský průkaz, jímž se na akcích prokážou jako aktivní členové České obce sokolské.

Práva a povinnosti člena

Líbí se Vám sokolská myšlenka a filosofie?

Přečtěte si o Sokole na stránkách České obce sokolské, na stránkách župy Barákovy nebo na informačním serveru Sokol.cz.

Hledáme cvičitele a dobrovolníky ochotné pomoci s organizováním aktivit T.J. Sokol Šestajovice. Rodinní příslušníci cvičitelů a činovníků T.J. Sokol Šestajovice nehradí oddílový příspěvek. V případě zájmu nás prosím kontaktujte prostřednictvím formuláře níže.

Také nás můžete podpořit nakoupením v e-shopu prostřednictvím givt – nezaplatíte nic navíc, přesto nám přispějete.