Pietní akce – manželé Staří

Vzpomínková akce uplynutí 75 let od umučení manželů Marii a Jaroslava Staré ze Šestajovic – podporovatele skupiny Anthropoid

Aktualizováno 9. srpna 2017

T. J. Sokol Šestajovice, ZŠ Šestajovice, Obec Šestajovice, Československá obec legionářská a Rota Nazdar vás srdečně zvou na vzpomínkovou akci věnovanou manželům Marii a Jaroslavu Starým, občanům Šestajovic, kteří byli zatčeni v souvislosti s podporu poskytovanou československým výsadkářům vysazeným na území tehdejšího protektorátu, zejména operační skupině Anthropoid, která provedla dne 27.05.1942, ozbrojený útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Oba dva byli za tuto svoji pomoc popraveni v nacistickém koncentračním táboře Mauthausen 24.10.1942. Vzpomeňme na příběh obyčejného lidství, naplnění přísahy československé republice a sokolského odkazu.

Akce se uskuteční dne 24.09.2017 v budově Základní školy Šestajovice, Komenského 158 s tímto programem:

09:00 – Slavnostní zahájení starostou obce a šestajovické sokolské jednoty,

09:30 – Představení informačních panelů k výročí operace Anthropoid,

10:00 – Příběh manželů Starých – vyprávění historikem PhDr. Jaroslavem Čvančarou,

10:45 – Předání štafetového kolíku poslům,

11:00 – Ukázka operačního materiálu - Rota Nazdar,