Přebor župy nejmladšího žactva

Dva naši cvičenci se zúčastnili soutěže sokolské všestrannosti pro nejmladší žactvo – přeboru župy Barákovy, která se konala v Lysé nad Labem dne 7. 5. 2016.

Soutěžilo se v disciplínách

• gymnastika
  • běh na 40 m
  • skok do dálky
  • hod míčkem
Příjmení Jméno T. J. Sokol gymnastika běh skok hod pořadí
Luňák David Nehvizdy 27 bodů 8,5 s 130 cm 15,50 m 1
Leeb Oliver Šestajovice 26 bodů 9,0 s 119 cm 6,30 m 2
Březina Vít Lysá nad Labem 25 bodů 9,8 s 105 cm 6,00 m 3-4
Otáhal Jáchym Šestajovice 21 bodů 9,9 s 119 cm 12,00 m 3-4

Článek od Jaroslava Denemarka, starosty Sokola Lysá nad Labem

Letos jsme se poprvé rozhodli umožnit i těm nejmladším 4 – 6 roků, aby změřili své síly v této soutěži. Soustředili jsme se pouze na základní gymnastiku a atletiku. Gymnastická řada zahrnovala kotoul napřed, výskok na bednu do kleku, seskok a přechod lavičky s váhou uprostřed. Atletické disciplíny byli – běh na 40 metrů, skok do dálky z místa a hod tenisovým míčkem. Pořadatelství se ujala sokolská jednota z Lysé nad Labem. Kromě této jednoty, přijely také skupiny z Kralup, Šestajovic a Nehvizd.

Na start se postavilo celkem 29 závodníků. Děvčata byla rozdělena do tří družstev – 4 letá (berušky), 5 letá (kočičky) a 6 letá (žabky). Kluků bylo méně, tak závodili pod znakem dravého sokola. Na dětech bylo vidět, že závodí poprvé, hlavně v gymnastice a tak místy ukápla i slzička. Po skončení klání v sokolovně jsme se přemístili na nový stadion u školy J.A.Komenského. Do atletických disciplín už všichni nastupovali s odhodláním podat co nejlepší výkony. A protože nám počasí velmi přálo, všichni byli spokojeni. Ti na stupních vítězů získali diplom, medaili (kterou později snědli) a drobný dárek. Ostatní, aby jim to nebylo líto, krásné omalovánky. Závody se skutečně vydařily a hlavně děti si to užily. Za to je třeba poděkovat nejen pořadatelům a rozhodčím z Lysé, ale také z ostatních jednot včetně širokého doprovodu rodičů.

Ještě vítězové jednotlivých kategorií:

Žákyně ročník 2012
Silvie Procházková, Lysá nad Labem