Rychlý šplhoun

Dne 22.11. se 11 šestajovických sokolů všech věkových kategorií z oddílu šplhu, všestrannosti, gymnastiky, trampolín a mužů zúčastnilo tradičního závodu ve šplhu v Sokole Kobylisy. Závodu se účastnilo velké množství závodníků. Šestajovičtí šplhali ve výjimečných časech a tak se v závratných rychlostech pnuli vzhůru ne jen na tyčích i lanech, ale také na vítězné posty a to ve všech námi obsazených kategoriích. Překvapivé úspěchy jsem ocenili především u dětí, které byly zařazeny do kategorie mužské. Vyšplhat 8 metrů na laně bez přírazu ve čtvrté třídě, nebo s přírazem v šesti a pěti letech?  To chce ne jen odvahu, ale i mužnou sílu, kterou šestajovičtí šplhavci bez výjimky disponují!

Jednotu a obec skvěle reprezentovali děti: Ondřej Žáček, Jiří Filáček, Jan Tatar, Tomáš Hruška, Lucie Horáková, sestry Miláčkovy, bratři Otáhalovi, Lubomír Jokel a Jakub Otáhal. Ve finále jsme postavili i mužskou štafetu, která byla i přesto, že jedním ze členů byl Jiří Filáček ročník 2006 taktéž na bedně!